top of page

 -

במהלך הקריירה הארוכה שלו, יגאל בשן הרבה לשתף פעולה

עם אמנים שוניםהנה כמה משיתופי הפעולה הבולטים: 

ברי סחרוף

ברי סחרוף

בשנת 1992 ברי סחרוף ניגן, עיבד והפיק מוסיקלית את השירים: "עמוק בלב", "פינה שקטה" ו"חופש זה כשאת איתי" לאלבום "אוספים אותי 70-92".

מוטי גלעדי|י.ברקן|מני פאר

מוטי גלעדי|י.ברקן|מני פאר

מוטי גלעדי - שיחק עם בשן בהצגה "איי לייק מייק" בשנת 68. בשנת 73, כתבו יחד לעדנה לב את השיר "את ואני נולדנו בתש"ח" אשר זכה במקום הראשון בפסטיבל הזמר. בשנת 76, הלחין לבשן את "עת דודים" ובשנת 89 כתב את מילות השיר "לפעמים אני" יהודה ברקן - העלה עם בשן מופע משותף מצליח "בוא נעשה לנו חג" (1976). בנוסף, ביצע בשן את שיר הנושא לסרטו של ברקן - חייך אכלת אותה (1980 מני פאר - השתתפו יחד בסרט שרית (1970). בנוסף, במהלך שנות ה-70 כתב לבשן את השירים: זרוק את הצרות,בשביל מה יש חברים,רומן גדול רומן קטן.

זהבה בן

זהבה בן

בשנת 1997 ביצעו יגאל בשן וזהבה בן בדואט את השיר "לדבר אהבה". השיר בוצע לראשונה בתוכנית "בשידור חי – דן שילון מארח" ואחר כך יצא כסינגל לתחנות הרדיו.

עוזי חיטמן

עוזי חיטמן

דרך ארוכה עשו יחדיו עוזי חיטמן ויגאל בשן. שילוב משמעותי ופורה שהשאיר חותם על הקריירה של שניהם. בין השנים 85-88 יצרו, כתבו והפיקו 4 אלבומים מצליחים של "כמו צועני" ו"הפסקת חשמל" לקהל הבוגר ו"הופה היי 1+2" לקהל הילדים. על הבמות הופיעו יחדיו כ-1000 פעמים בסיבובי ההופעות המצליחים של "כמו צועני" ו"הופה היי". בנוסף, כיכבו יחדיו בסדרת הטלוויזיה המצליחה "הופה היי" שעל ברכיה גדלו וגדלים דורות של ילדים. מאז מותו המפתיע של חיטמן בשנת 2004 הקפיד בשן להשמיע שיר של עוזי מידי שבוע בתוכניתו האישית ברשת ב

אופירה ורוית יוספי

אופירה ורוית יוספי

האחיות אופירה ורוית יוספי נוהלו ע"י יגאל בשן ומשרד ההפקות שלו - שילוב הפקות. בשן הפיק את אלבום הסולו של אופירה יוספי - "לא שחורה לא לבנה" בשנת 88 ושנה אחר כך את האלבום המצליח של האחיות יוספי אשר מתוכו התפרסמו מספר להיטים (לשמוח ולרקוד,כל אחד יכול). באלבומן נכלל דואט עם בשן - חידוש רוקיסטי לשיר "יום יבוא". בנוסף, ביצעו יחדיו את שיר הנושא לתוכנית הטלוויזיה "איכפת לי" בשנת 1991. בשנת 1990 האחיות השתתפו במופע המצליח של הופה היי. בשנת 1991 כתב להן את השיר אלוהים.

אהוד מנור

אהוד מנור

במשך השנים כתב מנור לבשן ויצר עימו שירים רבים בתקופות שונות בקריירה. הבולטים שבהם: "קראי לי" (1969), "בינינו" ו"מתנה מן הים" (1970), שירי נבחרי השנה במוסיקה- "צריך לשמור על הבית שלי" (1972) ו"כשיבוא שלום לארץ" (1974), "קפה אצל ברטה" שהפך ללהיט ענק בביצועו של בשן (1974), "יש מלאך" (1976), "רוצה הביתה" (1982) ו"מה נשאר לי"- שיר השירותרום (1986) . בנוסף, בסוף 1984 כתב מנור את פינת השיר הסאטירי השבועי של "סיבה למסיבה" בערוץ הראשון, אותו הגישו מידי שבוע יגאל בשן, חנה לסלאו ודני בסן.

רבקה מיכאלי

רבקה מיכאלי

בשנת 1973 הנחתה רבקה מיכאלי את פסטיבל הזמר לעדות המזרח. מיכאלי בישרה לבשן בשידור חי על הזכייה וגם על כך שבאותו הזמן נולד בנו הבכור - אורי. בשנת 1976 כתבה את קטעי הקישור למופע הטלוויזיה של בשן - שירים בצוותא. בשנת 1982 כתבה לבשן את מילות השיר "כמו מנגינה". במהלך השנים השתתפו יחדיו בפסטיבלים רבים ובתוכניות טלוויזיה שונות

אחינועם ניני

אחינועם ניני

בשן היה למפיק הראשון של ניני בשנת 1990 והפיק את אלבומה הראשון. בראיון למעריב בשנת 94, בשן סיפר על כך: "לגבי המעורבות שלי בתחילת הקריירה של אחינועם, אני מרגיש רק גאווה על שהייתי חלק מזה. היא תהיה אחת הזמרות הגדולות בעולם. אני לא אשכח את הפעם הראשונה ששמעתי קטע שלה ברדיו, מאלתרת ווקאלית על שיר של הביטלס. מיד אמרתי לגילי דור:'היום אתם אצלי במשרד!'".

אילנית

אילנית

אילנית -ביצעו יחדיו את הדואט "כשיבוא שלום לארץ"- השיר נכתב למצעד השנתי של גלי צה"ל תשל"ד כשיר נבחרי השנה במוסיקה שבוצע ע"י יוצרי השנה. בנוסף, הופיעו יחדיו בפסטיגל 84.

גידי גוב

גידי גוב

השיר "הופה היי" נכתב ל'פסטיבלי שירי ילדים' לשנת 83 עבור גידי גוב אשר זכה עם השיר במקום השני בפסטיבל. הופיעו יחדיו בפסטיגלים (בשנים 89,92) ובמופע "זהו הופה" בשנת 91. בנוסף, ביצעו יחדיו את "הבובה זהבה" בתוכנית "לילה גוב" בשנת 97.

תיקי דיין

תיקי דיין

בשנת 1971 ביצעה תיקי דיין יחד עם חברי לול – אריק איינשטיין, אורי זוהר, צבי שיסל ואחרים פארודיה על הלהיט "מתוק מתוק". בשנת 1975 ביצעו יחדיו בשן ודיין את השיר "בואי נעשה לנו חג". בנוסף, בשנת 1976 ביצעה דיין בפסטיבל "למנצח שיר מזמור" את השיר "כשיבוא חמור לבן" אותו כתבו יורם טהרלב ויגאל בשן.

שלומי שבת

שלומי שבת

יגאל בשן ייצג וניהל את שלומי שבת במשרד ההפקות שלו "שילוב הפקות" בשנים 1991-1992. בנוסף, ביצעו יחדיו את השיר "ילד עצוב" ובשן כתב לשבת את השירים "כשהייתי ילד" ל'פסטיגל 91' ואת "מכאן" לקדם אירויזיון 91. בשנת 2002 - שבת חידש את "מכאן" יחד עם אומני הזמר המזרחי למילים עדכניות של בשן לשיר.

דורי בן זאב

דורי בן זאב

דורי בן זאב ויגאל בשן עבדו יחדיו על האלבומים "מכת שמש" ו"איתך הלילה" בשנים 1978-1979. חלק גדול מהשירים נכתבו על ידי דורי והולחנו על ידי בשן. בין השירים הבולטים באלבומים: "ודוד יפה עיניים", "מכת שמש", "דיזינגוף אצלי בלב", "שלום לך מולדת" ו"אמא אני שר בשבילך". 20 שנה אחר כך, חזרו לשתף פעולה בשנת 1999 באלבום "תלוי רק בך" במספר שירים. בשנת 2001 הקליט דורי שיר חדש בשם "לגור על ההר" אותו כתבו יגאל בשן ומאיר אריאל.

אקשטיין | קלפטר | ליטני

אקשטיין | קלפטר | ליטני

בשנת 81 העלו יגאל בשן, גרי אקשטיין, יצחק קלפטר ודני ליטני מופע משותף בשם כלים שלובים גרי אקשטיין – עיבד והפיק מוסיקלית 2 אלבומים של בשן – "לא לבד" (1982) ו"נולדתי במזל בתולה" (1984). הפיק לצד בשן שירים לריקי גל. השתתפו וביצעו יחדיו את השיר "איזה יום יפה" במחזמר "גדליהו והמיסטוק". יצחק קלפטר – ביצעו יחדיו את שיר האליפות של הפועל ת"א - "השדים האדומים" (1981). ביצעו וכתבו יחדיו את השיר "שנינו ביחד" עבור המצעד השנתי של רשת ג' (1982). י דני ליטני – כתב לבשן את השיר "מודד המדרכות" בשנת 1971.

יוסי בנאי

יוסי בנאי

יוסי בנאי ז"ל - בשנת 74 יוסי בנאי הציע ליגאל לכתוב מספר מנגינות ל"גשש החיוור", בין השאר לשיר "בין ארוחה לארוחה" - טקסט אקטואלי . הגששים טענו שהשיר לירי מדי אחרי מערכון של חיילים. יגאל התאכזב כי הרגיש שזו יצירה אחרת - אינטגרלית המחברת וממזגת בין מזרח למערב. בנאי ראה את פניו כשהם אמרו לו לא ואמר "כואב לי הלב..יש לי ציפור בלב .." זה הרעיון, נתן מספר שורות שהושלמו לשיר המוכר ע"י יגאל. בשנת 76 כתב בשן עם בנאי את השיר "זמר" בביצועו ואת השיר "נא נא" לגששים. בשנת 78 הקליט גם בשן את השיר "נא נא" לאלבומו

שלומית אהרון

שלומית אהרון

שלומית אהרון ויגאל בשן למדו יחדיו בבית הספר לאמנויות - "רננים" בת"א. בגיל 16 שיתפו פעולה בצמד "גיל הזהב". בשנת 66 הקליטו את השירים "שנת אלפים","ערב שבת" ו"גיל הזהב". בשנת 68 השתתפו יחד במחזמר "איי לייק מייק" ארבעים שנה אחר כך, במרץ 2009, התקיים איחוד היסטורי בין יגאל לשלומית. השניים ביצעו יחדיו את השיר "דבר אליי בפרחים" במסיבת יום הולדת 70 למפיק מיקי פלד.

חני נחמיאס | ציפי שביט

חני נחמיאס | ציפי שביט

ציפי שביט - השתתפה בקביעות בעונה הראשונה של "הופה היי" בערוץ הראשון בשנת 1986 בנוסף, בשן ושביט השתתפו יחדיו בפסטיבל שירי ילדים 1981 ובפסטיגל 1989. בשנת 2009 השתתפו יחדיו בפסטיבל שירי ילדים המתחדש. חני נחמיאס - בשנת 1992 הצטרפה נחמיאס כאורחת קבועה ב"הופה היי". גם בסדרה הטלוויזיונית וגם על הבמה בהצגה "שלושה בעגלה אחת" אשר רצה בהצלחה כשנתיים. בשנת 2009 השתתפו יחדיו בפסטיבל שירי ילדים המתחדש

לאה שבת

לאה שבת

יגאל בשן הפיק את אלבומה של לאה שבת - "גל געגוע" ואת המופע שבעקבותיו בשנת 92. שבת ליוותה את בשן בשירו "עמוק בלב" בשנת 92. בשנת 94 הקליטו יחדיו את הדואט "איפה טעינו" לאלבום "כאן באמצע החיים".

עדנה לב

עדנה לב

יגאל בשן ועדנה לב שירתו יחדיו בלהקת פיקוד צפון. בתוכנית ה-17 של הלהקה, ביצעו יחדיו את השיר "מיכל ומיכאל". בשנת 72 כתב לה את השיר "אל תשנה אותי". בשנת 73 ביצעו יחדיו את שיר נבחרי השנה במוסיקה "צריך לשמור על הבית שלי". באותה שנה, כתב בשן (יחד עם מוטי גלעדי) ללב את השיר "את ואני נולדנו בתש"ח" אשר זכה במקום הראשון בפסטיבל הזמר. בשנת 79 כתב יגאל על עדנה את השיר "גלויה לעדנה". בשנת 80, כתב ללב את השיר "הלילות היפים שלנו" עימו זכתה במקום השני בפסטיבל הזמר לשנת 80.

פיטר רוט

פיטר רוט

פיטר רוט ויגאל בשן השתתפו יחדיו בשנת 2005 בתוכנית "מפגשיר" בערוץ 24 בה ביצעו את השיר החדש "רק רוצה להתחתן". בנוסף, רוט ניגן בהקלטת השיר "ויש אישה אחת" בשנת 2007.

ריקי גל

ריקי גל

בשנת 74 ליוותה ריקי גל את יגאל בשן בשיר "כוכבים לא משקרים". ביצעו יחדיו את הדואטים "כוכב נולד" (לפסטיבל שירי ילדים 1983) ו"חתול ועכבר" (לפסטיגל 1984). בשנת 1983 בשן כתב לגל את השיר "פנים" לקדם אירוויזיון.

רותי נבון

רותי נבון

יגאל בשן ורותי נבון הקליטו יחדיו את הדואט "תיגע בי" בשנת 2004.

יונתן פריג' | להקת לייב

יונתן פריג' | להקת לייב

יונתן פריג' ולהקת לייב אחראים להפקה המוסיקלית במופע הנוכחי של יגאל בשן - "המיטב פלוס" אשר עלה באוקטובר 2012. בעקבות הצלחת המופע, שוחרר באוגוסט 2013 אלבום מופע שהוקלט במועדון הזאפה. בשנת 2014 הקליט בשן עם להקת לייב שיר חדש בשם "לחיי השיגרה".

גורי אלפי | אסי כהן

גורי אלפי | אסי כהן

בשנת 2000 הפיק רדיו נטקינג פארודיה על השיר "סטאן" של אמינם. בגרסה הישראלית אותה ביצעו אסי וגורי ( אסי כהן וגורי אלפי), סטאן הפך ל"חן" והשיר עוסק במעריץ מטורף של יגאל בשן. השיר זכה להצלחה גדולה וליותר מ-250 אלף כניסות להורדת השיר באתר התחנה. בעקבות הצלחת השיר, אירחו אסי וגורי את בשן בהופעתם בערב יום העצמאות 2001 ואף התארחו במופע חגיגי של בשן בצוותא ת"א 2001. שנה אחר כך, בשן התארח בתוכנית הסאטירה של הצמד 'שידורי המהפכה' בערוץ 2.

ספי ריבלין

ספי ריבלין

יגאל בשן וספי ריבלין גדלו יחדיו במושבה נחלת יהודה. בשנת 1982 אירח בשן את ריבלין במופע טלוויזיה. בשנים 1985-1988 הצטרף ריבלין לשלישיית הופה היי והתארח בקביעות בתוכנית הטלוויזיה המצליחה ובסיבוב ההופעות של השלישייה. בשנת 1989 ו-1993 בשן וריבלין השתתפו יחדיו בפסטיגל. בשנת 1997 התארח בשן בסרט הדוקומנטרי "סיפורי ספינקה" על חייו של ריבלין.

עפרה חזה

עפרה חזה

בשנת 75, עבד יגאל על האלבום "יש לי ציפור קטנה בלב" עם "חברים טובים" והקליט שירים תימניים מסורתיים בעיבודים עכשווים עדכניים. באחד הימים סיפר בצלאל אלוני ליגאל על בחורה בת 14 משכונת התקווה ששרה מדהים והביא אותה לאולפן. יגאל ישר התלהב ועפרה ליוותה את יגאל בהקלטת השיר "אם ננעלו דלתי נדיבים". כעשור אחר כך, חידשה עפרה את השיר בעיבוד עדכני ובעקבותיו פרצה בקריירה בינלאומית מצליחה.

אבי סינגולדה

אבי סינגולדה

סינגולדה ניגן, הפיק ועיבד מוסיקלית את האלבום "כאן באמצע החיים" בשנת 94. בשנת 96- גיטריסט מוביל במופע "ציפור קטנה בלב" אשר לכבודו הקליטו את "ילדי לבנון" וחידושים ל"מתוק מתוק" ו"לקראת שבת". בשנת 99 הופיעו יחדיו ב"כל השירים"-מופע אקוסטי אינטימי ומרגש בו הגישו השניים משירי האלבום "תלוי רק בך" (בו ניגן סינגולדה) ומלהיטיו הגדולים של בשן. בשנת 2001 סינגולדה ניגן בשיר "ואת יפה נשארת יפה" ויצא להופעות עם בשן לרגל צאת האוסף. בנוסף ניגן בשירים "ויש אישה אחת" (2007), "שמים" (2012) ו"נחיתות והמראות" (2013).

טוביה צפיר

טוביה צפיר

בשנת 1976 התארח טוביה צפיר במופע "שירים בצוותא עם יגאל בבשן" ששודר בערוץ הראשון. באותו מופע נחשף גם צידו ההומוריסטי וכשרון החקיינות של יגאל, כאשר אירח את צפיר למערכון משותף בו ערכו חיקויים זה של זה ולאחר מכן פצחו השניים בחיקויים של מיטב זמרי ישראל.

להקת ברוש

להקת ברוש

ההרכב "ברוש" ליווה את יגאל בשן בהקלטות אלבומיו (סיון, נולדתי במזל בתולה, לא לבד) ובהופעות בין השנים 1979-1985. בשנת 2001 שמוליק בודגוב ובשן חזרו לשתף פעולה במופע "ציפור קטנה בלב". בשנת 2003 בודגוב הפיק ועיבד מוסיקלית את האלבום "שמיים תחייכו". בשנת 2006 שיתפו פעולה בקונצרט המיטב - "בואו נעשה לנו חג".

סי היימן

סי היימן

סי היימן ויגאל בשן הקליטו יחדיו את השיר "תמיד ביחד" לאלבום "תלוי רק בך" משנת 99. באותו אלבום, היימן גם ליוותה את בשן במפוחית בשיר "תל אביב בוכה בלילה". בהופעות שליוו אלבום זה, התארחה היימן לביצוע משותף של שירים אלו. בשנת 2000 נפגשו בהקלטת השיר "ציפורן חודרנית" עבור תוכנית הבידור של אבי גרייניק ועידן אלתרמן בערוץ 2.

קובי אושרת

קובי אושרת

במהלך השנים שיתפו פעולה קובי אשרת ויגאל בשן בתקופות שונות- בשנת 74 הלחין אשרת את "כשיבוא שלום לארץ" - שיר נבחרי השנה במוסיקה - בשן ואילנית. בשנת 79 הלחין אושרת את "ילד פלא" עימו זכה בשן במקום השני בפסטיבלי שירי הילדים. בשנת 80 הלחין לבשן את "גג פתוח" - שיר הנושא לסרט "אהבה עיוורת".

פוליקר|רביץ|סנדרסון|מושונוב

פוליקר|רביץ|סנדרסון|מושונוב

בשנת 1982 יגאל בשן ולהקת ברוש יצאו בסיבוב הופעות משותף לצד 'תיסלם' ו'בנזין'. בשנת 1985 שיתפו פעולה לצד מיטב אמני ישראל בהקלטת השיר "רוצים שלום". באפריל 2011, בסמוך לחג הפסח, שוחרר הסינגל החדש של בשן – "להודות לך", שיתוף פעולה ראשון ומסקרן עם יהודה פוליקר. בשן הלחין את מילות השיר מן התפילה לאחר שהתאהב בטקסט במהלך קריאת הגדת פסח בליל הסדר. פוליקר אחראי על העיבוד, ההפקה המוסיקלית, גיטרות, בס, קלידים, סימפולים ותכנות.

דני בסן | חנה לסלאו

דני בסן | חנה לסלאו

בדצמבר 1984 החל בשן להשתתף בפינה שבועית חדשה בתוכנית "סיבה למסיבה" בערוץ הראשון. מידי שבוע הגיש בשן יחד עם חנה לסלאו ודני בסן, שיר סאטירי על נושא מסויים, מאת אהוד מנור ובעיבודו של דוד קריבושה. בין הקטעים שהועלו בפינה: "שיר השפל הכלכלי","שיר לראש השנה האזרחית" ועוד.

נורית הירש

נורית הירש

בשנת 1969 הירש היתה אחראית על העיבודים והניצוח בתקליטון "יגאל בשן" בו גם הלחינה 2 שירים – "בואי נא לתה" ו"שיר לפנות ערב". באותה שנה הלחינה לבשן את "עושה שלום" לפסטיבל הזמר החסידי. השיר זכה להצלחה וזכה במקום השני. במקביל הלחינה את "מתנה מן הים" שביצע בשן בלהקת פיקוד צפון. בשנת 1970 הירש היתה אחראית על העיבודים באלבום "לצפון באהבה" בו נכללו 3 שירים בולטים שהלחינה: "לצפון באהבה","בינינו" ו"שיר לפנות ערב". בשנת 2009 חידש בשן באלבום "פגישה לאין קץ" 2 משיריה של הירש - "פרח הלילך" ו"כחולה כחלום".

מיקי גבריאלוב

מיקי גבריאלוב

בשנת 88 יצא האלבום "נטו". האלבום היה פרויקט משותף של יגאל עם רוני סומק, שכתב את מילות השירים, ומיקי גבריאלוב, אשר הלחין, עיבד והפיק מוסיקלית את שירי האלבום.

bottom of page