top of page

הופה היי | ביוגרפיה

יגאל בשן נהג לספר כי שלישיית "הופה היי" החלה את דרכה במקריות.

הכל התחיל כאשר בשנת 1985 פנה עוזי חיטמן אל בשן בכדי שיבצע את השיר "כמו צועני" אשר חיטמן כתב לתחרות הקדם אירויזיון. בשן סירב בהתחלה אך לאחר שהקשיב לשיר, הסכים לבצעו בתנאי שחיטמן מצטרף אליו לתחרות. בחזרות למופע הם צירפו אליהם את הכנר הצעיר יונתן מילר וביחד ביצעו השלישייה את השיר בתחרות הקדם  של אותה השנה. השיר זכה במקום השני, בהפרש של נקודה אחת מהמקום הראשון (יזהר כהן - "עולה עולה"). למרות ההפסד, השיר נהפך ללהיט גדול מה שגרם לבשן לחשוב על רעיון לשיר המשך עם קריצה על כך שנשארו בארץ ולא נסעו לייצג את המדינה בתחרות האירוויזיון.

השיר – "אנחנו נשארים בארץ" (מילים ולחן: י.בשן וע.חיטמן) הפך גם הוא מהר ללהיט גדול מה שגרם לשלישייה לצאת במופע מצליח ברחבי הארץ.

שנה אחר כך, פנתה אל השלישייה צלילה רוז (מנהלת מחלקת תוכניות הילדים והנוער של הערוץ הראשון) עם הצעה לככב בתוכנית חדשה לכל המשפחה. לאחר לבטים קצרים השלישייה נענתה וצילומי התוכנית "הופה היי" יצאו לדרך בשנת 1986.

התוכנית הגיעה בכל שבוע למקום אחר בארץ בו השלישייה מתכוננת להופיע, רק שבדרך להופעה קורות להם כל מיני תקלות. ציפי שביט השתתפה כאורחת קבועה בעונה הראשונה של התוכנית כ-"ציפי קפיץ" שתמיד מופיעה משום מקום ומנסה לשכנע את השלישייה שיתנו לה להצטרף אליהם להופעה.

משתתפת קבועה נוספת בסדרה, הייתה העז לילוש שנסעה עם ההרכב להופעות ברחבי הארץ.

התוכנית הפכה בין לילה להצלחה גדולה ושלישיית "כמו צועני" החלה במופעים בימתיים לילדים כ"הופה היי".  המופע הבימתי הראשון של "הופה היי" בו התארחו הלוליינים "לופט גישפט" והשחקן איגור בוריסוב זכה להצלחה גדולה וכך גם האלבום הראשון של "הופה היי" שכלל בתוכו להיטים רבים (אדוני ראש העיר, שירי ילדות, תזמורת של ממש, ציגלה ביגלה, ארץ הצבר ועוד...). באותה שנה כיכבו "הופה היי" בפסטיבל הילדים וזכו במקום הראשון עם השיר "שוטרים וגנבים" (מילים: א.מנור, לחן: י.בשן וע.חיטמן).

בשנת 1987, החלו שידורי העונה השנייה של הסדרה בטלוויזיה (בה התארח ספי ריבלין כאורח קבוע בתפקידים שונים). השלישייה יצאה במופע חדש בו אירחה את ספי ריבלין ועירית ענבי. גם מופע זה זכה להצלחה גדולה ורץ מאות פעמים במשך כשנה וחצי.

במקביל הוציאה השלישייה אלבום שני ל"הופה היי" (עם השירים: לא רוצה לגדול,

ילדים עם עיניים עצובות, ילד אתה שואל, ילד קישתה ועוד...)

בפסטיבל הילדים של אותה שנה, "הופה היי" קטפו שוב את המקום הראשון עם השיר

"בוא נחזור הביתה בשלום" (מילים ולחן: ע.חיטמן).

לקראת סוף שנת 1987, במקביל לסיבוב ההופעות של הופה היי, הוציאה השלישייה אלבום חדש למבוגרים כ"כמו צועני". זמן קצר אחר כך, לאחר 2 אלבומים, 2 מופעים, 3 ספרים ו-20 פרקים בסדרה הפופולרית, השלישייה התפרקה.

שנה אחר כך, בעקבות הביקוש העצום מהקהל, הוחלט להחזיר את התוכנית "הופה היי" לאוויר. מהשלישייה המקורית נותר הסולן יגאל בשן, ואת מקומם של חיטמן ומילר תפסו אהרון פררה ואבי דור.  גם העז לילוש הוחלפה בכלב דום דום.

בשנת 1990 שודרה העונה החדשה של ההרכב החדש וזכתה להצלחה גדולה בקרב הקהל. באותה שנה הוציאה השלישייה אלבום חדש – "הופה היי 3" ויצאה במופע חדש ומצליח בו אירחו את אייל גפן והאחיות אופירה ורוית יוספי.

בשנת 1991 השתתפה השלישייה במופע חגיגי לפסח בשם "זהו הופה". המופע הפגיש על במה אחת את כוכבי התוכניות "זהו זה" ו"הופה היי". במופע השתתפו שלישיית "הופה היי", גידי גוב, מוני מושונוב, שלמה בראבא והאחיות יוספי.

בשנת 1992, במקביל לעליית עונה נוספת של הסדרה בטלוויזיה (בה התארחה חני נחמיאס כאורחת קבועה), יצאה השלישייה בהצגה חדשה – "שלושה בעגלה אחת" - בה התארחה חני נחמיאס. 

בנוסף הוציאה השלישייה אלבום כפול חדש ("הופה היי 4"-א+ב) ו-4 קלטות וידאו עם פרקים נבחרים מהסדרה. ההצגה הועלתה מאות פעמים במשך כשנתיים והשלישייה זכתה לאהבה גדולה מהקהל. באתה שנה, זכתה השלישייה במקום הראשון בפסטיגל עם "היי עצור" (מילים ולחן: י.בשן).

בשנת 1993, עלתה עונה נוספת בטלוויזיה של "הופה היי" והשלישייה המשיכה להופיע ברחבי הארץ עם ההצגה המצליחה. בנוסף השלישייה לוקחת חלק במסע הפרסום של דני – שטראוס. באותה שנה, השתתפו בתחרות הפסטיגל וזכו במקום השני עם "עושים שמח" (מילים ולחן: י.בשן).

בשנת 1994 העלתה השלישייה הצגה חדשה – "יופי של שכנים" בהשתתפות אוסנת וישינסקי ודרור טפליצקי. בנוסף, יצא האלבום "יופי של שירים".

חברת "אוסם" מחליטה לייצר שוקולד חדש ולקרוא לו "הופה היי".

בפרסומות בטלוויזיה ובשלטי החוצות מככב יגאל בשן.

בשנת 1995 עלתה עונה נוספת של הסדרה בערוץ הראשון והשלישייה השתתפה בפסטיגל, בו זכו במקום השני עם השיר "כשיש לך חבר" (מילים ולחן: י.בשן).

בשנת 1996 חגגה השלישייה עשור לקיומה. החגיגות כללו אלבום אוסף ומופע חדש עם מיטב הקטעים והשירים מכל השנים – "הופה היי עשור". בנוסף, הערוץ הראשון חגג עשור לסדרה במשך חודש שלם שבו שודרו מידי יום פרקים נבחרים מהסדרה.

בשנת 1998 יצאה השלישייה במופע חדש – "הופה היי עצור" – בסימן זהירות בדרכים. 

בנוסף, יצא אלבום עם שירי המופע.

בשנת 1999 כיכבה השלישייה בספיישל מיוחד ליום העצמאות בערוץ הראשון - "חלום של נסיעה" -

אופרת רוק בנושא זהירות בדרכים אשר נכתבה על ידי רחל רוזנמן, אלון אולארצ'יק ויגאל בשן.

 

סך הכל שודרו 63 פרקים בסדרה "הופה היי" בין השנים 1986-1995 בערוץ הראשון.

השלישייה יצאה עם 7 מופעים מצליחים והוציאה 8 אלבומים במהלך שנות פעילותה.

bottom of page